آیا می دانید یك حمله تمام عیار چیست؟!

حمله ای كه طرح درستی داشته باشد و ارتش بعد از زدن هدف به خانه برگردد

چطور این طرح را داشته باشیم؟

 تا حالا خواسته اید بصورتی هماهنگ و گروهی به یک سری هدف حمله کنید؟ مسلماً پیش اومده و هیچ چیزی در تراوین لذت بخش تر از حملات دسته جمعی و هماهنگ شده روی هدف/هدفها نیست.

برای پلان ریختن (چه برای جنگ و چه برای زدن اهداف استراتژیک) روش های متعددی وجود داره. در این پست یکی از روشها رو خدمت شما عزیزان عرض میکنم.

آنچه شما نیاز دارید:

برای اینکه پلان حمله موفق باشد باید یک سری موارد را رعایت کنید در غیر اینصورت جایی که انتظارش را ندارید، مجبور میشوید کل پلان را لغو کنید، حتی اگر آن زمان آخرین لحظات اجرای پلان باشد!

1- حداقل چندین روز قبل از اینکه پلان حملات را بریزید، باید به اعضایی که قراره حمله کنند آماده باش بدید. اعضای تهاجمی (با تاکید) باید همه ارتش تهاجمیشان آماده یا بصورت پارکینگ باشد تا به موقع خود را به برنامه حمله برسانند. به عبارتی ساده تر: چند روز قبل از اینکه برنامه حمله را به اعضای تهاجمی بدهید، باید به آنها خبر داد تا دیگر غارت/حمله نکنند.

2- از اعضای تهاجمی باید 2 سوال ساده بپرسید:
2.1 - ارتش تهاجمی متمرکز شما در کدام دهکده قرار دارد و آمار نظامی آن ارتش دقیقاً به چه صورت است؟
2.2 - سطح میدان تمرین در آن دهکده چقدر است؟

نکته: یا اگر از freetools استفاده میکنید، تنها کافیه از اعضا بخواید که آمارشون رو update کنند (کار شما راحت تر!).

علاوه بر موارد بالا شما به 2 ابزار هم نیاز دارید:

3)http://travianmap.nl/index.php?ln=en

با این ابزار میتوانید موقعیت دهکده های بازیکنها و اتحادها را مشاهده کرد. ابزاری مفید برای تحلیل موقعیت دهکده های هر بازیکن و بررسی اعضای دور و نزدیک. بعنوان مثال شما در این لینک میتوانید اعضای اتحاد خودتون و اتحاد حریف رو ببینید


4)http://www.javaschubla.de/2006/travian/wegerechner/wegerechner-t3i.html?lang=en

با کمک سایت بالا میتوانید بررسی کنید ارتش از مبدا تا مقصد در عرض چه مدت زمانی میرسد. (اگر به شما حمله ای شد، میتوانید ببینید آیا حمله با منجنیق است یا با نیرویی کند! دقیق نمیتوان تشخیص داد ولی در بعضی موارد خیال شما آسوده میشود و لزومی ندارد نگران حمله باشید). 5) Microsoft Office Excel یا هر برنامه ی مشابهی که شما باهاش راحت هستید.

همین!

شروع کار:

فرض کنید من  بخوام از پایتختم به این بازیکن X حمله کنم: 

پایتخت من اینجاست:
34 , -273

و پایتخت ایشون اینجا:
66 , -173

قدم اول:
به لینک Travel time calculator رفته و در قسمت Origin اون مختصات حمله كننده ( خودتون) رو Paste کنید. 

برای مدافع هم همین کار را بکنید! بعد سطح میدان تمرین خودتون را در قسمت "Tournament square level" وارد کنید.
در انتها calculate را بزنید تا مدت زمان رسیدن نیرو از دهکده ی مبدا (origin) تا مقصد/هدف (Target) آن هم با انواع مختلف سرباز بصورت لیست نمایان گردد. 

پس، با منجنیق از پایتخت من تا پایتخت بازیکن X (با میدان تمرین سطح 20) دقیقاً xx ساعت و xx دقیقه و xx ثانیه طول میکشد. این اطلاعات زمانی مهم و حیاتی میباشد که شما استراتژیست هستید و برای "دیگران" پلان حمله میسازید چرا که اگر بخواید خودتان برای خودتان پلان بریزید بجای استفاده از این سایت، مستقماً میتوانید از اردوگاه فاصله را بررسی کنید. (برای همین دانستن سطح میدان تمرین و x و y دهکده ای که قرار است از آنجا حمله ارسال شود اهمیت بالایی دارد.)

حالا باید اطلاعات را ثبت و بررسی کرد.

یک فایل excel باز کنید،
- ستون اول را به اسم بازیکن ها اختصاص بدهید.
- ستون دوم را به آدرس پایتخت بازیکن مهاجم. (فایده: سریعتر بتوانید با Travel time calculator کار کنید و مدام مجبور نباشید به پایتخت بازیکن خودی سر بزتید و آدرس x و y را کپی کنید. در عوض مستقیماً از excel کمک میگیرید).
- ستون سوم: سطح میدان تمرین
- ستون چهارم به بعد: x و y دهکده هایی که هدف تعیین شدند.

هر چند درست کردن پلان های حمله برای گروهی 10+ نفری به روش excel فواید زیادی دارد اما چون این روش وقت گیره، برای مواقع اورژانسی توصیه نمیشه.

ولی خوبی این روش اینه که هر وقت پلانی دم دست نبود راحت میتوان بر اساس جدول بالا دستورهای حمله را set کرد!

همچنین، برای تحلیل حملات و زمان بندی آنها دست شما باز خواهد بود. منظور این است که میتوانید با یک محاسبه ی دو دوتا چهارتا، بازه ی زمانی حملات را مشحص کرد.

در حملاتی که عده ی کثیری از اعضا در آن شرکت میکنند، یکی از مشکلاتی که وجود دارد "نبود همکاری لازم" است. ممکن است برای تعدادی از اعضا مقدور نباشد تا 4 صبح بیدار بمانند تا بخواهند حمله کنند! لذا با در اختیار داشتن جدول بالا راحت میتوانید ساعتی را برای فرود حملات انتخاب کنید که اکثر اعضا بتوانند در حملات شرکت کنند.

یک راه دیگر برای پلان ریختن که خیلی ساده تر و کم درد سر تره اینه که:

با استفاده از نقشه ابتدا نقشه ی اتحاد خود و اتحاد مقابل را بررسی کنید. 


بعنوان پلانر گوشه و کناره ها را بررسی کنید و ببینید نقاط قوت و ضعف طرف مقابل در کجای نقشه است. اهداف را انتخاب کنید. سپس به اعضایی که به هدف نزدیک هستند خبر بدید برای فردا ارتش را آماده باش در دهکده نگه دارند.

طرز پلان دادن:

- باید هر بازیکن یک هدف خاص برای زدن داشته باشد. تا اگر کسی جاسوس بود، با گزارش دادن هدف، ارتش تهاجمی بقیه را به خطر نیاندازد.

- وقتی به هدف حمله میکنید باید همزمان به چند دهکده ی دیگر فرد مورد هدف حمله کنید.

- وقتی به هدف حمله میکنید، باید به متروکه های وی نیز با سرباز یا فیک بدید یا حمله کنید.

- وقتی به هدف حمله میکنید، به همسایه های( هم اتحادی) هدف هم چندین فیک ارسال کنید تا دفاع به فرد مورد نظر نرسد. فیک ها باید طوری ارسال شوند که انگار هدف واقعی هستند. یعنی منظم + فیک روی چند دهکده.

(موارد بالا را در پلان ذکر کنید تا اعضا آن را عملی کنند!).

- هرگز هدف خود را نباید با کسی در میان گذاشت. در هنگام حمله باید فقط خودتان به اکانتتان دسترسی داشته باشید. جانشین را تا بعد از حمله کنسل کنید.

-در زمان حمله با مدافع ارتباط برقرار نکنید. 

- قبل از حمله سوالی از مدافع بپرسید تا مطمئن شوید حضور دارد یا نه (سوال میتواند بسیار ساده باشد). چیزی که مهم است اطمینان حاصل کردن از غیبت فرد مدافع است. هر چقدر دیرتر مدافع از حملات آگاه شود، احتمال از دست دادن ارتش شما کمتر است چرا که دفاع دیرتر به مدافع میرسد.

منبع : http://sogoodtokillyou.blogfa.com

نوشته شده در تاریخ جمعه 11 دی 1388    | توسط: مهدی    |    |
نظرات()